YATIRIM


TÜRKİYE’ye YATIRIM

Yabancıların Türkiye'den gayrimenkul satın almasında Türk hükümetinin emlak piyasasındaki yabancı yatırımcıları çekmek için uyguladığı teşvikler önemli rol oynamaktadır.

Resmi veriler de her geçen yıl Türkiye’de yabancı gayrimenkul yatırımcı sayısında önemli bir artış olduğunu teyit etmektedir.

Yabancı yatırımcıların konut almasını destekleyen unsurlardan bazıları;

● Türkiye’den edinilecek 250.000 USD’lık gayrimenkul karşılığında T.C. vatandaşlığı verilmesi.

● Türkiye’nin yaklaşık 80 ülke ile imzalamış olduğu “Çifte Vergilendirmeyi Önleme Sözleşmesi” gereği; Türkiye’deki gayrimenkullerinden elde edilen gelirler veya
ticari kazanç gelirleri üzerinden ödenen vergilerin kişinin kendi ülkesinde
ödeyeceği toplam vergiden mahsup edilmesi.


● Yabancıların Türkiye’de oturma izninin 3 aydan 1 yıla çıkarılmasıyla, yabancıların satın aldıkları taşınmazlarda daha uzun süre kalabilme imkânı.

● Türk emlak piyasasına yatırım yapan yabancıların katma değer vergisinden muaf olması.

● Eğitim, turizm ve sağlık açısından yapılan devlet yatırımlarının Türk vatandaşlarına olduğu gibi, yabancı yatırımcılara da yaşamsal kolaylıklar sağlaması.


İSTANBUL’a YATIRIM

İstanbul kültürel ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra, istatistiki verilere göre de yabancı yatırımcıların konut alımını her geçen yıl arttırdığı bir şehirdir. İstanbul gerek oturmak gerekse yatırım amaçlı konut arayışı olan yabancı gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekecek pek çok farklı özelliğe sahip bir metropoldür.

Türkiye’deki istihdamın çok yüksek bölümünün İstanbul’da olması, burada yaşayacak yabancılara iş imkânı sunmaktadır. İstanbul’daki nüfusun artmasıyla birlikte, konut ihtiyacını özellikle de kiralama taleplerini artırmaktadır. Nüfusunun %57’si 40 yaşın altındadır. Ayrıca, İstanbul’da çalışan kesim, üniversite öğrencileri, yeni evli nüfusunun da fazla olması gayrimenkul yatırımcısına potansiyel müşteri kitlesi oluşturmaktadır.

İstanbul’da sürekli ticari ilişkiler yürüten yabancıların, Türkiye’yi her ziyaretinde otelde kalmaktansa İstanbul’daki evinde konaklaması daha konforlu ve kârlı olmaktadır.

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan İstanbul Boğazı’na sahip eşsiz bir kent olan İstanbul’da yaşamanın ayrıcalığı da yabancı konut yatırımcılarının ilgisini çekmektedir.

İstanbul, dünyanın çoğu yerinde bulunmayan ve yıl boyunca dört mevsimi bir arada yaşama imkânı sunan nadir kentlerdendir.

Büyük çaplı alışveriş merkezlerinin ve buna bağlı olarak, yerli ve uluslararası pek çok bilinen markanın bulunması sebebiyle alışveriş zenginliği yabancıların ilgisini İstanbul’da yaşamaya yönelten bir diğer önemli unsurdur.

Yeni yapılan İstanbul Havalimanı, İstanbul Finans Merkezi, yapımı tamamlanan Avrasya Tüneli, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile yapımı planlanan Kanal İstanbul ve 3 Katlı Büyük İstanbul Projesi gibi mega projelerle İstanbul her geçen gün değerine değer katmaktadır.

İLETİŞİM

MELARES TURKEY PROPERTIES, 2003 yılından bugüne İstanbul’un farklı bölgelerindeki konut projelerinin proje geliştirme, pazarlama ve satış süreçlerini yönetmiş, profesyonel bir pazarlama ve satış organizasyonudur.

MELARES TURKEY PROPERTIES’i ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Türkiye de emlak alımı ile ilgili her türlü sorunuzu info@melares.com adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız.

Başvuru Formu

Hizmetlerimiz ve Portföylerimiz hakkında ücretsiz bilgi almak için hemen formu doldurun.

Bilgilendirme yazısını okudum, onaylıyorum.
Kişisel Verilerin Korunma Politikasını okudum, onaylıyorum.


Adres

Bahçeşehir 2. Kısım Mh.
Mercedes Bulvarı, Cadde
Flora Outlet B3 Blok, No:30 BAD
Başakşehir / İstanbul

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00 (Hergün)

  • Phone +90 212 669 1 668
  • E-mail info@melares.com

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube

Güncel gayrimenkul portföyleri, kampanyalar ve bilgilendirmeler için lütfen mail ile abone olun.